Okem Vlka

Průběh spolupráce a cena

Každé focení nebo vytvoření make-upu je případ sám pro sebe, ale samozřejmě se hodí mít alespoň přibližnou představu o jednotlivých krocích:

1. Týmová porada – probereme, co a jak

Začneme společným rozhovorem, ať už osobním, písemným nebo telefonickým. Tým – to jsme já a vy, můj klient. Náš společný cíl je vytvořit fotky nebo make-up, ze kterých budeme mít radost – vy i já. Na začátku je tedy potřeba ujasnit si představy, očekávání a domluvit se, jak to všechno uskutečníme.

2. Jdeme do akce

Vytvoření make-upu obvykle zabere asi hodinku a focení 1 – 2 hodiny (nafotíme při něm 200 – 400 fotografií).

3. Vytřídění nafocených záběrů – už přihořívá

Abych vám ušetřila čas a energii, sama nejprve projdu všechno, co jsme nafotili (časová náročnost cca 0,5 - 1 hodinu), a vám pak zašlu přibližně 150 nejpovedenějších záběrů. Vy sami pak určíte ty, kterým dopřejeme finální úpravu.

4. Magická tečka: Editace

Fotografie zpracuju do takového stylu a podoby, na kterých se společně domluvíme. V této fázi se pracuje mimo jiné s emočním naladěním a sílou fotky. Délka práce zde závisí na tom, jak moc je fotografie potřeba retušovat a jak moc velké zkreslení a „obrazový“ vzhled fotografií si budete přát. Délka těchto prací se obvykle pohybuje mezi 1 (pouze retuš a základní úprava fotografií - typická například u byznysových profilovek) až 4 hodinami (retuš a zkreslení fotografií do „obrazového“ vzhledu – nejčastější u ložnicových obrazů).

5. A máme hotovo!

Počet finálních fotografií bude záležet na vašem přání. V rámci výše uvedeného času (3 – 7 hodin) se však obvykle pohybuje mezi 10 až 15 upravenými fotografiemi. Ty vám dodám v elektronické podobě v té nejvyšší kvalitě vhodné i pro tisk větších formátů.

Cena za focení

Za jakoukoli práci (příprava, tvorba make-upu, focení, úprava fotek) vás poprosím o 500 Kč/hodinu. Celková částka za všechny práce se obvykle pohybuje mezi 1500 a 3500 Kč.

Kam s nimi – fotoalbem to teprve začíná

Vždycky si budu velmi vážit, pokud si fotka, kterou společně vytvoříme, získá místo ve vašem fotoalbu nebo šuplíku. Navíc v některých případech se smysl fotografie naplní už tím, že vůbec vznikne.

Pokud však pro fotky ode mě vymyslíte ještě další uplatnění ve vašem životě, budu štěstím bez sebe. Fantazii se meze nekladou, ale kdyby vám chyběla inspirace, mám pro vás aspoň pár základních příkladů, co z fotografií můžete vytvořit:

  • Obraz na zeď
  • Fotokalendář
  • Potisk na tričko nebo mikinu nebo další textil (polštář, taška atd.)
  • Fotokniha
  • Fotohrnek