Okem Vlka

O mně

Co vás se mnou čeká? Fotografka a MUA na vaší straně

Sama z vlastní zkušenosti vím, jaké to je stát před foťákem, protože kromě focení také zpívám jazz (www.petravlkova.com). Na vlastní kůži jsem zažila, jak velký vliv, pozitivní i negativní, může mít fotograf na sebevědomí, pohodu a pocit přirozenosti foceného.

To stejné můžu říct o make-upu. Velmi dobře vím, do jakých výšin umí ženu pozvednout make-up, který jí opravdu sedne. A taky jsem už zažila, jak moc nepříjemné je, když vám na obličej namalují něco, v čem se fakt necítíte.

Vždy a za všech okolností se vás proto snažím vnímat a přispívat k tomu, abyste se cítili dobře. Mým cílem je vytvořit pro vás make-up (a) nebo fotky, které se vám budou opravdu líbit. Stejně tak si přeju, aby vám bylo příjemně i v průběhu samotného tvůrčího procesu. Abyste na něj vzpomínali s úsměvem jako na zábavný, zajímavý a vzrušující zážitek a třeba měli i nutkání si to všechno někdy zase zopakovat.

  • Budu se vás ptát, co máte na sobě rádi, nebo naopak neradi, kdy se cítíte dobře a sami sebou. To všechno pak zkusím promítnout do make-upu i fotografií.
  • Při focení se budu snažit přizpůsobit tomu, co potřebujete pro vaši pohodu, abyste se mohli uvolnit.
  • Budu vám průběžně ukazovat nafocené záběry či to, jak tvořím váš make-up, abyste měli zpětnou vazbu a abych ji měla já od vás.
  • Pokud uvidím, že před objektivem nevíte „co se sebou“, navedu vás, abyste se nemuseli cítit nejistí.

Chci lidi vidět šťastné

Baví a naplňuje mě toho víc. Třeba muzika – zpívám jazz, píšu písničky, hudbu i texty (www.petravlkova.com). Ráda přemýšlím a nořím se do hloubky věcí. A mám ráda lidi a jsem šťastná, když je vidím šťastné.

Fotky mě fascinují, a to hlavně ve dvou případech. Když fungují jako zrcadlo, ve kterém poznáváme a objevujeme sami sebe. A pak jako komunikační prostředek. A podobně to platí i o make-upu.

Nekladu si ambice dělat technicky dokonalé fotky a make-up nebo přicházet s extra originálními nápady. Chci dělat věci, ve kterých budeme vnímat krásno já i ten, pro koho je budu tvořit. Chci se tím krásnem nechat naplňovat a naplňovat jím i ostatní. Věřím a z vlastní zkušenosti i vím, že když lidé mají možnost tohle cítit, jsou v životě šťastnější a spokojenější, a navíc pak ze sebe stejnou energii vyzařují dál do světa. A tohle mi dává smysl.