Okem Vlka

O mně

Co vás se mnou čeká? MUA a fotografka na vaší straně

Kromě líčení a focení ještě zpívám jazz (www.petravlkova.com). A také díky tomu sama velmi dobře vím, do jakých výšin umí ženu pozvednout make-up, který jí opravdu sedne, nebo jak moc je nepříjemné mít na obličeji namalováno něco, v čem se fakt necítíte. Stejně tak jsem na vlastní kůži poznala, jak velký vliv, pozitivní i negativní, může mít fotograf na sebevědomí, pohodu a pocit přirozenosti foceného.

Vždy a za všech okolností se vás proto snažím vnímat a přispívat k tomu, abyste se cítili dobře. Mým cílem je vytvořit pro vás make-up (a) nebo fotky, které se vám budou opravdu líbit. Stejně tak si přeju, aby vám bylo příjemně i v průběhu samotného tvůrčího procesu. Abyste na něj vzpomínali s úsměvem jako na zábavný, zajímavý a vzrušující zážitek a třeba měli i nutkání si to všechno někdy zase zopakovat.

  • Budu se vás ptát, co máte na sobě rádi, nebo naopak neradi, kdy se cítíte dobře a sami sebou. To všechno pak zkusím promítnout do make-upu i fotografií.
  • Při focení se budu snažit přizpůsobit tomu, co potřebujete pro vaši pohodu, abyste se mohli uvolnit.
  • Budu vám průběžně ukazovat, jak tvořím váš make-up, nebo nafocené záběry, abyste měli zpětnou vazbu a abych ji měla já od vás.
  • Pokud uvidím, že před objektivem nevíte „co se sebou“, navedu vás, abyste se nemuseli cítit nejistí.

Chci lidi vidět šťastné

Baví a naplňuje mě toho víc. Třeba muzika – zpívám jazz, píšu písničky, hudbu i texty (www.petravlkova.com). Ráda přemýšlím a nořím se do hloubky věcí. A mám ráda lidi a jsem šťastná, když je vidím šťastné.

Make-up a fotky mě fascinují, a to hlavně ve dvou případech. Když fungují jako zrcadlo, ve kterém poznáváme a objevujeme sami sebe. A pak jako komunikační prostředek. 

Nekladu si ambice dělat technicky dokonalý make-up a fotky nebo přicházet s extra originálními nápady. Chci dělat věci, ve kterých budeme vnímat krásno já i ten, pro koho je budu tvořit. Chci se tím krásnem nechat naplňovat a naplňovat jím i ostatní. Věřím a z vlastní zkušenosti i vím, že když lidé mají možnost tohle cítit, jsou v životě šťastnější a spokojenější, a navíc pak ze sebe stejnou energii vyzařují dál do světa. A tohle mi dává smysl.

Působím hlavně v Praze, ale ráda za vámi přijedu i jinam

Mým domovským rajónem je Praha. Ovšem bude-li to v mých technických možnostech a oboustranně smysluplné, vydám se za vámi kamkoliv bude potřeba.